Kongres Kultury Łowieckiej - Piotr Krzemień

Email
Kongres Kultury Łowieckiej - Piotr Krzemień
Kongres Kultury Łowieckiej - Piotr Krzemień
Cena
16,00 zł
Szczegóły produktu

Materiały pokongresowe Kongresu Kultury Łowieckiej w Pszczynie zorganizowanego pod hasłem: „Kultura łowiecka źródłem tożsamości polskich myśliwych”. W dniach 13 do 15 czerwca 2008r. w Pszczynie odbył się Kongres Kultury Łowieckiej, kongres, który z racji swojej tematyki był 1-szym kongresem kultury łowieckiej w polskim łowiectwie. Obrady odbywały się w Pałacu w Pszczynie w przepięknej Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego, w kolebce sygnałów myśliwskich i siedzibie słynnego rogu pszczyńskiego. Po zabytkowych komnatach i korytarzach niosły się słowa sławiące osiągnięcia polskiej kultury łowieckiej, obyczajów łowieckich i osiągnięć naszego środowiska.

Kol. Marek P Krzemień referatem programowym „Kultura łowiecka źródłem tożsamości polskich myśliwych” otworzył merytoryczną część kongresu. Następni autorzy poruszyli wydarzenia związane z powstaniem wybitnych dzieł literackich, wspomniano o naszych słynnych pisarzach, poetach oraz twórcach muzyki myśliwskiej, zaprezentowano dorobek malarstwa o tematyce łowieckiej, fotografii łowieckiej, filatelistyki, kolekcjonerstwa, prasy myśliwskiej nie zapominając o czynniku kulturowym, estetycznym, smakowym, obyczajowym czyli o bardzo istotnym elemencie polskiego dziedzictwa narodowego – polskiej kuchni myśliwskiej.

Zaprezentowano też osiągnięcia w sferze związanej bezpośrednio z polowaniem: ogar i gończy polski jako żywe relikty polskiej kynologii, sokolnictwo, element polskiego łowiectwa i kultury, tradycje i zwyczaje łowieckie oraz język łowiecki jako elementy życia i towarzyskiej ogłady. Ukazano także związki leśnictwa z łowiectwem począwszy od pradziejów po dzisiejsze czasy, to nierozłączny konglomerat naszego działania, życia i współpracy. Przedstawiono rys historyczny i stan dzisiejszy polskich zbiorów muzealnych, przybliżono zgromadzonym historię i założenia organizacyjno programowe reaktywowanego Zakonu Kawalerów Orderu "Złotego Jelenia". Skróty wszystkich wystąpień, referatów i prezentacji znajdziecie Państwo w niniejszej publikacji; również w języku angielskim. Zachęcamy do lektury!


Redakcja: Piotr Krzemień
ISBN: 978-83-921582-8-8

Liczba stron: 68
Format (mm): 161 x 235
Oprawa: miękka

   

Kontakt  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

   

   

PayU - płatności internetowe

   

   

Produkty losowe  

   

Online  

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

   

Licznik odwiedzin  

6411765
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Łącznie
1199
2623
17832
42079
80905
6411765

Twoje IP: 35.173.234.237
Czas: 2019-08-18 11:55:16
   
© Łowczy.pl

Ta strona wykorzystuje pliki Cookies. Informacje na temat celu ich wykorzystywania i opcji edycji tutaj. Akceptujesz Cookies na tej stronie?